-15%
Order Now Haier H32K800X to upgrade your home entertainment with a compact, feature-rich 32″ Smart LED TV with high-quality visuals and sound!
₨54,900.00 Original price was: ₨54,900.00.₨46,410.00Current price is: ₨46,410.00.
The Haier H32K800X is a 32‑inch HD‑ready LED Smart TV with built‑in Google TV, bezel‑less design, Dolby Audio support, and full connectivity — ideal for apartments, bedrooms, or small living rooms seeking modern entertainment and streaming convenience.
Get the Haier H32K800X 32″ Bezel‑Less Google LED TV — HD‑ready screen, Google TV smart OS, Dolby Audio, full connectivity & sleek design — ideal for compact homes and apartments.
| Feature | Details |
|---|---|
| Model | Haier H32K800X |
| Screen Size | 32″ |
| Display Type | D-LED / LED panel, bezel-less design |
| Resolution | 1366 × 768 (HD Ready) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Brightness | 220 cd/m² |
| Viewing Angle (H/V) | 176° / 176° |
| Picture Modes | User, Standard, Vivid, Sport, Movie, Game, Energy Saving; Digital Noise Reduction supported |
| Smart TV OS | Google TV — supports apps like Netflix, YouTube, Google Play, Prime Video; Chromecast built‑in |
| CPU / Memory | ARM Cortex — multi‑core CPU, Mali G31 GPU, 1.5 GB RAM + 8 GB storage |
| Audio Output | Stereo speakers with Dolby Audio and DBX‑TV sound enhancement; Auto-Volume Leveler and sound‑mode options supported |
| Connectivity / Ports | 3 × HDMI, 2 × USB, RF input, Composite Input, Headphone jack, Wi‑Fi, Ethernet LAN, Bluetooth‑enabled remote & casting support |
| Supported Broadcast Systems | Digital: DVB-T/C/T2+S2 H.265+S2; Analog: PAL / SECAM / NTSC |
| Power & Voltage | AC 100–240 V, 50/60 Hz — suitable for varying supply conditions |
| Dimensions (Approx.) | Without stand: 715.7 × 79.3 × 421.9 mm; With stand: 715.7 × 180.8 × 464.1 mm |
The Haier H32K800X is a 32‑inch HD‑ready LED Smart TV with built‑in Google TV, bezel‑less design, Dolby Audio support, and full connectivity — ideal for apartments, bedrooms, or small living rooms seeking modern entertainment and streaming convenience.
Get the Haier H32K800X 32″ Bezel‑Less Google LED TV — HD‑ready screen, Google TV smart OS, Dolby Audio, full connectivity & sleek design — ideal for compact homes and apartments.
| Feature | Details |
|---|---|
| Model | Haier H32K800X |
| Screen Size | 32″ |
| Display Type | D-LED / LED panel, bezel-less design |
| Resolution | 1366 × 768 (HD Ready) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Brightness | 220 cd/m² |
| Viewing Angle (H/V) | 176° / 176° |
| Picture Modes | User, Standard, Vivid, Sport, Movie, Game, Energy Saving; Digital Noise Reduction supported |
| Smart TV OS | Google TV — supports apps like Netflix, YouTube, Google Play, Prime Video; Chromecast built‑in |
| CPU / Memory | ARM Cortex — multi‑core CPU, Mali G31 GPU, 1.5 GB RAM + 8 GB storage |
| Audio Output | Stereo speakers with Dolby Audio and DBX‑TV sound enhancement; Auto-Volume Leveler and sound‑mode options supported |
| Connectivity / Ports | 3 × HDMI, 2 × USB, RF input, Composite Input, Headphone jack, Wi‑Fi, Ethernet LAN, Bluetooth‑enabled remote & casting support |
| Supported Broadcast Systems | Digital: DVB-T/C/T2+S2 H.265+S2; Analog: PAL / SECAM / NTSC |
| Power & Voltage | AC 100–240 V, 50/60 Hz — suitable for varying supply conditions |
| Dimensions (Approx.) | Without stand: 715.7 × 79.3 × 421.9 mm; With stand: 715.7 × 180.8 × 464.1 mm |
There are no reviews yet.
No account yet?
Create an Account
Be the first to receive updates on new arrivals, exclusive offers, and appliance trends.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.